X
 11.06.2016 Живот

Ако секој го знае ова, не би постоеле војни во светот

„LetsOpenOurWorld“ создаде видео кое за 6 дена го прегледаа над 3 милиони луѓе. Се чини дека имаме многу повеќе заеднички работи со националностите ширум светот. За да се осигурате себеси дека сте поврзани со сите луѓе во светот, и дека сите сме едно глобално семејство, погледнете го видеото подолу.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот