X
 25.10.2016 Живот

Стивен Кинг ја објави својата најкратка хорор приказна

Најновата хорор приказна на Стивен Кинг има само две реченици е објавена на неговиот Твитер профил.


Приказната гласи вака : „Некогаш одамна постоеше човек по име Доналд Трамп и се кандидираше за претседател. Некои луѓе сакаа тој да победи.“

Кинг изјавил за „Вашингтон Пост“ дека е вчудоневиден од можноста Трамп да дојде на чело на државата : „Можноста Доналд Трамп да стане претседател ме плаши повеќе од било што друго“, рекол Кинг.

Стивен Кинг е еден од 450-те писатели кои потпишаа отворено писмо во кое изразуваат загриженост заради кампањата на Трамп.

Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот