X
 14.01.2017 Забава

Колку загатки од зборови можете да решите?

Претставени ви е 14 интересни предизвици, а се' што треба да направите е да кажете што гледате, и да ја погодите фразата скриена на сликата (имајте на ум дека фразата е на англиски јазик). Целта на играта е да открие колку работи вашата логика.

 

зборови

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава