X
 10.04.2017 Култура

Нордиски хорор филмови кои мора да ги погледнете

Досега, нордиските региони ни понудија доста добри крими филмови како на пример „Insomnia“ и „The Girl with the Dragon Tattoo“ како и ТВ серии како „The Killing“ и „The Bridge“.

нордиски филмови
Фото: Euforia film

Но, нордиската филмска индустрија не добила толку големо внимание како крими драмите. Иако неговиот хорор можеби и не е толку плоден како во некои други места, сепак има тенденција да биде прилично добар. Затоа, земете ги во предвид следните филмови кога одлучувате за тоа кој хорор филм да го погледнете.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура