X
 23.05.2017 Култура

Како изгледа светското население без граници меѓу државите?

Мапата во продолжение, објавена на „Reddit“ дава доста интересна глобална перспектива - земјите во светот без границите меѓу нив.

Клик за поголема резолуцаја
naselenie
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура