X
 10.09.2017 Живот

Генијален трик како да ги натерате децата да си ги мијат забите

Сите сме го поминале процесот на менување на млечните заби и сите знаеме колку е болен.

самовила

За среќа на Американците, тие ја имаат „забната самовила“ која за секое запче им остава нешто „сјајно“ под перницата.

Така едно момче откако го оставило запчето под перница, добило нешто неочекувано.

Хенри Ворен се уморил од тоа што неговиот син не одржувал доволно хигиена кога станувало збор за неговите заби, па му оставил доста формално писмо.

Писмото доаѓало директно од Бери Т., „забната самовила“, во кое самовилата вели дека го прифатила забот, меѓутоа, го одложува плаќањето поради многу „фанта“, житарки и чоколадо откриени во забот. Писмото продолжува барајќи подобрување во техниката на четкање и миење на забите.

Иако во писмото има една фунта, во него пишува дека следниот заб мора да биде во подобри услови - во спротивно нема да се реализира плаќањето.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот