X
 10.03.2018 Живот

Ова видео ќе ви го стопли срцето: Дали навистина премногу размислуваме?


Исечок од анимирано видео
(Фото: Printscreen)


Како изгледа нашата секојдневна борба помеѓу МОРАМ и САКАМ?

Токму како „кавга“ меѓу срцето и мозокот.

Ова видео, кое ги освои срцата на многу луѓе низ светот, одговара на прашањето – ШТО БИ НАПРАВИЛЕ АКО НЕ ВИ БЕШЕ СТРАВ?

Уживајте... и дозволете им на срцето и мозокот да уживаат.


Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот