X
 24.06.2022 Култура

Ова се најгледаните филмови на „Нетфликс“ на сите времиња

Филмовите во кои глумат Рајан Рејнолдс, Сандра Булок и Леонардо ди Каприо имаа најголем успех на „Нетфликс“.

По неодамнешните пофалби што ги доби стриминг-платформата за поновите изданија, меѓу кои и наградуваниот филм „Моќта на кучето“, следува листа на десетте најгледани оригинални филмови на „Нетфликс“ до денес.

Од „Кутија за птици“ до „Бакнежот 2“, овие филмови публиката ги гледаше најмногу часови врз основа на првите 28 дена од прикажувањето.

10. „Спенсер: Доверливо“ - 197.320.000 часа9. „Шест метри под земја“ - 205.470.000 часа


8. „Бакнеж 2“ - 209.250.000 часа7. „Ирецот“ - 214.570.000 часа6. „Непростливо“ - 214.700.000 часа5. „Екстракција“ - 231.340.000 часа4. „Проектот Адам“ - 233.160.000 часа3. „Кутија за птици“ - 292.020.000 часа2. „Не гледај нагоре“ - 359.790.000 часа1. „Црвено известување“ - 364.020.000 часа

 

Извор: 6yka.com
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура