X
 24.08.2020 Живот

Со MaxTV преку Android TV Box уживајте во 80 канали каде и да сте

Отсега и на локации надвор од домот

Летото е време кога уживаме во природа, покрај вода или на планина. Оваа година оставете малку слободен простор кога се пакувате за да ја понесете со вас и забавата. Само со еден мал уред – Android TV Box, понесете ги со себе ексклузивните содржини на најдобрата дигитална телевизија MaxTV, каде и да одите во нашата земја.

Со малиот практичен уред ќе го збогатите времето за релаксација и уживање со најблиските на локации надвор од домот, каде што не беше возможно досега, со 80 канали од најразлични категории (национални, спортски, филмски, документарни, музички, регионални, лајфстајл). MaxTV преку Android TV е токму она што ви недостигаше досега за уште подобар одмор или за викенд со семејството и пријателите. MaxTV преку Android TV е одлична алтернатива и ако користите Internet или Magenta 1, а немате активирано телевизија или, пак, ако користите интернет по потреба.

За да го користите Android TV Box не мора да имате смарт телевизор. Малиот пренослив уред е компатибилен со сите видови телевизори што имаат HDMI приклучок и сè што ви треба е интернет преку Wi-Fi или мрежен кабел и претплата за MaxTV преку Android TV.

Гледајте ги ексклузивните содржини на MaxTV каде и да сте преку MaxTV апликација инсталирана на Android TV box што треба да го набавите од „Македонски телеком“. Апликацијата се инсталира автоматски, веднаш откако уредот ќе се поврзе на интернет и го користи интернетот вклучен во претплатата.

Замислете ја забавата надвор од домот додека гледате спортски натпревари со пријателите, филм со семејството или вашата омилена серија додека сами се релаксирате во викендицата.
Отсега не пропуштајте ги содржините кои ве интересираат, независно дали тоа се серии, филмови, вести, музика или спортски натпревари, понесете ги со вас каде и да одите. Светот на MaxTV сега е достапен насекаде.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот