X
 28.09.2022 Образование

Трет уписен рок за запишување на прв циклус студии на УКИМ

Денеска на факултетите при Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ во Скопје е ден за пријавување кандидати во третиот уписен рок за прв циклус студии.

Оние студенти што ќе бидат примени на факултетите ќе можат да се запишат задутре, на 30 септември.

ТУКА можете да прочитате кои документи ви се потребни за запишување.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование