X
 29.09.2021 Стипендии

Стипендии „MEXT“ за магистерски и докторски студии во Јапонија

Отворени се апликациите за стипендијата „MEXT“. Стипендијата се доделува на истакнати меѓународни студенти кои се препорачуваат од Универзитетот „Јокохама“ на јапонската Влада.

Јапонското Министерство за образование, култура, спорт, наука и технологија ја обезбедува стипендијата со цел подобрување на меѓународната конкурентност и промовирање активна размена на меѓународните студенти на јапонските универзитети.

Пријавувањето трае до 15 декември.

ТУКА можете да дознаете повеќе информации. 
Активен до:    15.12.2021
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Стипендии