X
 09.11.2022 Живот

Нови дојави за бомби во две училишта во Скопје

Нови дојави за поставени бомби денеска има во две училишта во Скопје. Според информации на МИА, едно од училиштата е гимназијата „Јосип Броз Тито“.

Од Министерството за внатрешни работи за МИА информираа дека се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштата и во тек се антитерористички проверки.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Извор: МИА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот