X
 10.11.2022 Стипендии

„Емил Баутми“ стипендии за наука за меѓународни студенти

Отворени се апликациите за „Емил Баутми“ стипендии кои се даваат на најдобрите студенти чии профили одговараат на барањата на Институтот за политички студии во Париз.

ТУКА можете да дознаете повеќе информации.

ТУКА можете да аплицирате.
Активен до:    10.04.2023
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Стипендии