X
 12.09.2015 Наука

Дали диносаурусите имале топла крв?

Долго време научниците дебатирале и воделе долги дискусии за тоа дали диносаурусите имале топла или ладна крв. Според истражувањата излегува дека биле нешто помеѓу.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука