X
 09.02.2015 Култура

Ранг-листа на сите добитници на Оскар за најдобар филм


Од драматичните како „12 years a slave“ до страшните како „Silence of the lambs“ и класиците како „The godfather“, ова е ранг-листа на сите добитници на Оскар за најдобар филм направена од „Buzzfeed“.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура