X
 17.02.2017 Култура

Шокантни филмови базирани на вистински настани

Уморни сме од блокбастери, акциони херои, римејкови и лоши комедии. Освен што филмовите максимално нè опуштаат, еднакво можат да ни удрат психолошки шамар кој ќе се одрази на нашите идни размислувања и ставови.

приказна

Ако видиме дека нешто е базирано на вистински настани не мора секогаш да биде верно на оригиналот, ниту на вистината. Во продолжение има филмови за секого - од класика, непознати, постари, понови, меѓутоа воглавни потресни филмови кои навистина вреди да се погледнат.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура