17.05.2015 Култура

Што научивме изминатава недела: Кој и зошто фотографирал деца во Гостивар, Струга и Кичево?

Изминатава недела дознавте за 60-те стипендии кои ги нуди Технолошко-Металуршкиот факултет, дознавте за цртежите на Марко што личат на фотографии и секако, најважната вест што ја обележа оваа недела: студените и МОН ја прекинаа соработката. Погледнете ги останатите најчитани информации за оваа недела.

1

Инспектори ќе испитуваат кoj и зошто фотографирал деца во Гостивар, Кичево и Струга

Хрватска и Словенија со најквалитетно образование во регионот... Македонија на дното!

Писмена задача за 5-ка на еден креативен ученик

Македонски талент! Погледнете ги цртежите на Марко што личат на фотографии

Кои се најбезбедни, а кои најопасни земји во светот?

Кога наоѓате нов најдобар пријател...

60 стипендии на Технолошко-Металуршкиот факултет

Случајни фотографии кои ќе ве натераат да ги погледнете два пати

Најкреативното матурско табло!

Размислете два пати пред да постирате на социјалните мрежи

Доказ дека се`уште постојат исклучителни професори

Единствениот совет на Хемингвеј кој ни е потребен

Како да научите странски јазик

Се прекинува соработката меѓу МОН и студентите

Децата од Македонија избраа: Ја сакаме камп програмата на КОУЗОН!

Рекордери во Европа: Мажите во Македонија на 35.8 години се одвојуваат од своите родители

Факултети.мк потпиша договор за соработка со еден од најдобрите универзитети од Полска

Интервју со наша македонка, доктор на науки, Наташа Герет: Работам со студенти од 40 држави од светот

Необична партнерка за матура

Се` потешко до виза за македонскиот студент преку Work and Travel... Истражувавме за вас!

Се прекинува соработката помеѓу МОН и студентите

Култура