X
 22.06.2015 Живот

Фотографии кои покажуваат што се` не е во ред со нашето општество

Жан Жулиен е француски уметник кој моментално живее во Лондон. Ова се некои од неговите најмоќни и најискрени илустрации кои покажуваат што се` не е во ред со нашето модерно општество.

 

општество

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот