X
 20.10.2015

Нашата најголема илузија!

Поттикнат од посетата на Чернобил, Дерек Мулер во ова видео навлегува длабоко во прашањето за тоа што е нашата најголема заблуда, фактот што ние го сметаме дел од нас, без разлика дали тоа е нашата душа или пак тоа дека нашата енергија се распаѓа и се префрла во друга форма.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk