X
 16.03.2017 Култура

Најдобрите фотографии на интернационалниот натпревар на Сони

Во ова време од годината Сони ја најавува листата на најдобрите фотографии од најголемиот натпревар што се одржува во светот. Како и секогаш листата вклучува дела не само на професионалци туку и на аматери.

фотографија
Фото извор: Масајасу Сакума, Јапонија

На десетиот натпревар оваа година Сони постави рекорд со учесници од 183 земји вклучувајќи ги Ерменија, Куба, Исланд и Саудиска Арабија за прв пат. Победниците ќе бидат објавени на 20 април, а тогаш ќе бидат доделени и наградите во вкупна вредност од 25.000 долари како и други вредносни награди од Сони.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: М.Д.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура