X
 07.07.2015 Технологија

Како со помош на мал трик да го зголемете звукот од телефонот?

Комичарското дуо Трип и Тајлер од „The Tripp and Tyler show“ претходно познати како „Don't be that guy“ ви нудат трикови и совети кои ќе ви заштедат доста време - кои и вклучуваат трикови за тоа како да имате најдобар звук од вашиот телефон.

 

shou


„Причината поради која го создадовме ова шоу е бидејќи сакаме да ви го подобриме животот. Толку е едноставно“, вели Тајлер.

Веб страната Mashable заедно со Above Average создадоја кратки клипови од YouTube каналот на нивното шоу, а во нивната најнова епизода пејачот Мат Верц им се приклучува на дуото да одговори на неколку прашања меѓу кои и како да го подобрите гласот на вашиот телефон.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија