X
 23.05.2016 Култура

Претстојни научно фантастични филмови потенцијално подобри од "Star Wars: The Force Awakens"

Со конечната премиера на „Star Wars: The Force Awakens“, вниманието кон филмот уште повеќе се зголеми. Филмот растури во благајните, а критичарите имаа само пофални зборови. Но, тоа не е гаранција дека филмот ќе се задржи како еден од најдобрите во својот жанр во текот на следните неколку години.

 

2


Претстојните научно-фантастични филмови и тоа како ветуваат, иако тие привремено се во сенка поради „Star Wars“. Како и да е, ова е вистинско време да се биде фан на овој жанр на филмови во следните неколку години со оглед на тоа што нудат огромен потенцијал. Еве што ве очекува.

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура