X
 08.12.2015 Култура

Одлични психолошки хорори што не се пропуштаат


Психолошкиот хорор е кино на немирниот ум. Тага, завист, осаменост, очај, бес, омраза, жал, загуба - ова се само некои од темите на овој жанр. Сцените честопати се рефлексија на внатрешните животи на ликовите, а овие внатрешни ликови може да бидат нивни најголеми непријатели.

„Taste of cinema“ состави листа од 30 вакви психолошки хорори кои вреди да се погледнат. Сите најдете ги во галеријата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура