X
 11.02.2017 Забава

Како би изгледале познатите филмови ако би се снимале во Источна Европа?

„Што би се случило ако нашите фантазии би станале реалност?“ беше руски уметнички проект чија цел е да ги постави ликовите од филмовите во различни алтернативни опкружувања во Источна Европа (поточно, Русија).

филм

Еве како би изгледало сето тоа - Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава