X
 11.08.2016 Живот

Најсмешните фотографии од спортистите во Рио

Изгледот не е приоритет на спортистите кои сакаат да освојат златен медал на Олимписките игри. Околу нив се наоѓаат толку многу фотографи кои го овековечуваат секој момент од натпреварот, што воопшто не изненадува што постојат и вакви фотографии. Погледнете ги најбизраните изрази на Олимпијадата во Рио 2016 година.

 

олимпијада

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот