X
 18.02.2017 Култура

Дистописки книги што треба да ги прочитате за да ја разберете Америка денес

Сѐ почесто животот може да го чувствуваме како дистописка новела. Од војни на Средниот Исток, популација чие внимание е насочено само во социјалните мрежи додека во реалноста социјализација речиси и да не постои...

жена

Човекот сѐ уште наоѓа начини да го оправда денешниот начин на живеење, за тоа се пишуваат и книги, и без разлика на Вашата определба постојат неколку книги кои може да Ви помогнат да го разберете модерното време, или поконкретно модерната Америка.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: М.Д.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура