X
 26.05.2017 Култура

Водич за патување низ местата каде што се снимени Вашите омилени серии и филмови

Секако дека може да го искористите Вашиот одмор како бегство од црната дупка на Нетфликс во која сте паднале дома, но не мора целосно да го исклучите телевизорот за музеите додека истражувате некој нов град: само обрнете внимание на сите локации каде се снимени Вашите омилени серии.

снимање
Фото извор: DAVID MCNEW/GETTY IMAGES


Orbitz
креира интерактивен инфографик кој може многу да Ви користи во планирањето на идните забавни одмори насекаде низ планетата.

На пример можете да одберете да одите во Вашингтон на “Twin Peaks” – екскурзија точно за време на дебито на рестартирањето на 21 мај. Orbitz ќе Ви даде препораки како да патувате, каде да се сместите и каде да јадете за да имате комплетно доживување како во серијата.

Светската мапа на Orbitz филтрира дестинации по тип на одмор (патување по сувоземен сообраќај, одмор на плажа, истражување на град) и по жанр на филмот или серијата. Водачот на одмор ги вклучува и Игра на Тронови, Враќање во иднината и многу други.

Проверете ОВДЕ.
Подготвил: М.Д.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура