X
 30.08.2015 Култура

Најдобрите филозофски филмови на сите времиња


Идеологиите и теориите честопати се пренесуваат на јавноста преку визуелни медиуми преку кои публиката ја добива посакуваната порака. Тајната на секој добар филм со порака е суптилно добивање на пораката.

Филмовите на Мел Гибсон, Сет Мекфарлин, Федерико Фелини, Ридли Скот и Алфред Хичкок се некои од најпознатите филмови кои со себе носат моќни пораки. Во галеријата пронајдете листа од најдобрите вакви филмови.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура