X
 18.01.2018 Култура

„Трип адвајсор“ објави листа со најпопуларните места за 2018 година

tripadvisor

Популарната туристичка веб-страница „Трип адвајсор“ објави листа со градови што ќе бидат најпопуларни во 2018 година.

На листата ги нема Париз, Барселона и Лондон, ниту пак другите европски градови што се неизбежни без оглед за која година или сезона станува збор.

На десетто место се наоѓа Казабланка, меѓутоа, на списокот има многу нови дестинации, и една од Хрватска - Ровињ.

Погледнете ја листата.

10. Казабланка, Мароко
9. Нерја, Шпанија
8. Ровињ, Хрватска
7. Рига, Летонија
6. Сан Хосе, Костарика
5. Гдањск, Полска
4. Халифакс, Канада
3. Најроби, Кенија
2. Капа'а, Хаваи
1. Ишигаки, Јапонија.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура