X
 30.06.2017 Култура

Најстарите места во светот кои треба да ги посетите

Колку и да е забавно да посетите некое ново и атрактивно место, не постои ништо пподобро од посета на место кое постоело илјадници години.

stari
Фото: Getty Images

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура