X
 16.02.2017 Култура

Градовите низ светот во сосема поинакво издание

Шетањето низ градови и фотографирањето на местата кои ги нудат не ви даваат можност да ја погледнете целата слика - погледот од земјата не дозволува целосно да ги доживееме архитектонските споменици.

grad

Токму затоа рускиот тим на фотографи „AirPano“, се издигнува на небото за да ви ги покаже различните места на нашата планета од една друга перспектива.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура