X
 06.05.2016 Култура

Успешни луѓе кои лажеле во нивното CV за академското образование

Истражувањата велат дека поголемиот дел од резимеата на луѓето содржат грешки и лаги за академската и професионалната историја на кандидатот.

 

cv


Овие грешки се појавуваат дури и кај успешните луѓе - во продолжение погледнете со какви лаги на нивните CV-a се служеле овие успешни личности.

 

Линк до галеријата
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура