X
 02.01.2016 Живот

Што е потребно за долг и исполнет живот?

Што нè прави среќни и здрави во текот на животот? Доколку мислите дека одговорот лежи во славата и парите, не сте сами.

Меѓутоа, психијатарот Роберт Валдингер не се согласува. Тој бил главен истражувач на 75-годишното истражување за развој на возрасните. Неговите податоци откриваат многу за вистинската среќа и вистинското задоволство во животот на еден човек.

Би сакале да имате исполнет и долг живот? Послушајте го говорот на Валдингер за ТЕД.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот