X
 14.04.2015 Култура

Оригиналните нацрти за франшизата "Војна на ѕвездите"


Речиси сите знаеме како изгледаше „Војна на ѕвездите“. Сето тоа започнало со една идеја која потоа била претставена во нацрти. Уметникот кој стои зад планските нацрти е Ралф Ангус Мекгвајер, добитник на Оскар за неговата дизајнерска работа.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура