X
 03.06.2015 Живот

Една сосема поинаква матурска церемонија

Ова е генерација 2015 година од средното училиште Кахуку кое се наоѓа на Хаваите. Матурантите одлучија да направат една сосема поинаква матурска церемонија, а имаа можност и да го изведат „Хака“ или „воен танц“ од Маори луѓето во Нов Зеланд.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот