X
 19.12.2015 Живот

Иновативни инженерски предизвици за деца од сите возрасти


Секое дете може да игра инженер со едноставни материјали. Сè што е потребно за овие се стапчиња, коцки и пластични чаши. Децата може да изградат многу градби со нив.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот