X
 31.07.2016 Образование

Работи кои мора да ги направите за време на студентските денови


Не е лага дека факултетските денови се најдобрите четири години во животот. Но овие години минуваат многу брзо, па затоа треба да го искористите секој момент најдобро што можете. Да, факултетот ве подготвува за иднината, но поголемиот дел од овој период е за правење нови работи и добивање нови искуства. Ова се некои работи кои мора да ги направите пред да дипломирате.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование