X
 16.03.2023 Образование

Бесплатни онлајн курсеви од Универзитетот на Калифорнија во Беркли

Денес, на интернет може да научите секакви работи и да добиете секакви вештини кои може да ви помогнат да ја најдете совршената работа. Платформата за онлајн курсеви „Ед-екс“ нуди многу курсеви од врвни универзитети низ светот.

Универзитетот на Калифорнија во Беркли има повеќе бесплатни онлајн курсеви кои може да се следат на оваа платформа. Во продолжение се некои од најдобрите.

„Академско и бизнис-пишување“ (Academic and business writing)
„Биткоин и криптовалути“ (Bitcoin and cryptocurrencies)
„Блокчејн-технологија“ (Blockchain technology)
„Емпатија и емоционална интелигенција на работното место“ (Empathy and emotional intelligence at work)
„Како да напишете есеј“ (How to write an essay)
„Вовед во агилно развивање на софтвер“ (Introduction to agile software development)
„Внимателност и отпорност на стрес на работното место“ (Mindfulness and resilience to stress at work)
„Основи на среќата на работното место“ (The foundations of happiness at work)
„Науката на среќата“ (The science of happiness)
„Видео за креатори на содржини“ (Video for content creators)

Извор: Mashable
Насловна фотографија: Pixabay
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование