X
 20.04.2017 Живот

Мистериите на „градот на боговите“ на Ацтеките

Теотихуакан, бил еден од најголемите градови на Земјата, исполнет со масивни пирамиди, кои ги откривале чудесиите на Египетските фараони. Денес, се што е поврзано за ова место е мистерија. Преостанатите руини позади себе оставаат неоткриени информации од минатото.

фото извор: Wikimedia

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот