X
 06.04.2018 Економија

Највисоко платените професии во финансии, според „Линкдин“

финансии
Фото: Shutterstock

Работните места во финансии се одличен начин за висока заработка. Барем така вели стереотипот. Но која позиција заработува најмногу пари?

Со цел да дознае, „Линкдин“ на „Бизнис Инсајдер“ му обезбеди податоци собрани преку алатката за плата на самата веб-страница, што ги прашува верификуваните членови да ја достават нивната плата и им собира податоци за нивните плати.

Професиите се земени од банкарство, финансиски услуги, осигурување, менаџмент за инвестирање итн. Овие 15 работни места заработуваат најмалку 100.000 долари годишно.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Економија