X
 19.08.2020 Живот

Победничките фотографии од натпреварот „Подводна тура“ ќе ви ги откријат тајните на животот под вода

Престижниот меѓународен натпревар „Подводна тура“ ви ги претставува победничките фотографии. На натпреварот учествуваа фотографи од целиот свет кои се занимаваат со подводна фотографија, чија мисија е да се подигне свеста за богатството и убавината на длабочините.

Наградите се доделуваат во неколку категории, а големиот победник оваа година е Челси Хебиќ од Аделајда во Австралија.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Underwatertour.com.au
Фото: Underwatertour.com.au
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот