X
 31.07.2019 Живот

Се продава неактивен вулкан

Неактивен вулкан во Велика Британија се продава по цена од 50.000 фунти (околу 55.000 евра). Земјиштето коешто денес е познато како Поусбери се наоѓа во округот Девон, југозападна Англија.

Според компанијата за недвижности, ова е ретка можност да се стекнете и да бидете горд сопственик на вулкан.

Пред околу еден век местото е користено како каменолом.

Извор: МИА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот