X
 10.05.2020 Живот

Сакате да се опуштите? Погледнете го ова релаксирачко возење со велосипед низ Бора Бора

Додека сите седиме дома и сонуваме за патување, не постои подобар период за бегство од реалноста со помош на прекрасни видеа.

Сакате да го доживеете искуството на возење велосипед низ Бора Бора во Француска Полинезија? Сега имате уникатна можност.

Нина Вилареал, која го прославила нејзиниот 40. роденден во Бора Бора, ја снимила нејзината секојдневна тура со велосипедот и ни овозможи да го откриеме ова прекрасно место и да го додадеме на листата со места за посета.Извор: Lonely Planet
Фото: Screenshot
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот