X
 13.11.2021 Живот

Сер Иан Мекелен пријатно изненади млада актерка со Даунов синдром

Актерот сер Иан Мекелен ѝ е идол на 17-годишната Мили. Токму затоа ја направила оваа фотографија во театарот „Ројал Виндзор“, а подоцна фотографијата ја споделила на нејзиниот инстаграм-профил.

- Мислам дека она што тој го прави е спектакуларно. Тој има добра енергија и е феноменален актер.

Сер Мекелен ја видел фотографијата и ја замолил да го прошета околу Виндзор.

- Си помислив: „Иан сака да ме види?“ Мислам дека тоа е 100 отсто неверојатно. Се чувствував прекрасно и не можев да си поверувам. Јадевме тестенини и пица. Тој е неверојатна и забавна личност, а неверојатен беше и начинот на кој комуницираше со мене. Се дружевме четири и пол часа - вели Мили и додава дека Дауновиот синдром не е голема работа и не е пречка за еден ден да стане позната актерка.Извор: ВВС
Фото: Screenshot/BBC
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот