X
 28.01.2015 Наука

Дали знаеме доволно за климатските промени на Балканот?

Дали навистина не` чекаат апокалиптични последици какви што гледаме на филмовите? Кој е виновен за промените кои настанаа? Дали оваа борба е однапред изгубена? Што еден човек може да направи за да ја спаси планетата? Погледнете ги одговорите на експертите на овие и други важни прашања. 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука