X
 22.04.2015 Спорт

Луксузот во кој уживаат фудбалерите на "Реал Мадрид"

Кога ќе земете предвид дека фудбалерите во овој тим се платени 50-100 милиони евра, уште некој милион за луксузни соби за нив не значи ништо.


„Реал Мадрид“ има модерен камп за своите играчи и вработени. Впрочем, сите поголеми фудбалски тимови имаат таков, но оној на „Реал Мадрид“ ги надминува сите.

Легендарната „Ла Резиденсија“ не припаѓа во легендите - таа е вистинска. Во неа има сè што е потребно за да се задоволат потребите на фудбалерите - од врвни готвачи кои се на располагање постојано до велнес-центар, базени, масери, спортски терени и зона за рекреација.


Секако, секој од играчите има сопствен апартман, во кој може и да живее.

„Адидас“ убеди неколку играчи да ги прошетаат низ собите.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Спорт