X
 13.07.2015 Живот

Кампување во воздухот - шатори и лежалки кои "лебдат" во воздух

„Tentsile“ е компанија која созадава шатори и лежалки што се потставуваат на голема височина. Компанијата била создадена од дизајнерите Алекс Ширли-Смит и Кирк Кирчев во 2012 година и од тогаш тие го променија светот на кампувањето со нивните нови изуми, отворајќи сопствена фабрика и создавајќи интересни шатори.

 

kampuvanje

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот