X
 05.04.2016 Економија

Креативни идеи за пролетни активности со децата

Пролетта е одлична мотивација за креативни активности со децата. За нив ви се потребни материјали кои можете да ги најдете во вашиот дом.

 

идеи


Пролетта е време на будење на природата, кога секој агол зеленило врие од цветови, птици, инсекти... Ова богатство на живот е одлична инспирација за креативни активности со децата. Погледнете ги овие брилијантни идеи кои можете да ги искористите за пролетни декорации.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Економија