X
 01.10.2019 Забава

Познати туристички дестинации и атракции фотографирани од различен агол

Сите ние некогаш сме мислеле дека архитектонските споменици и светските чуда во реалноста изгледаат исто како во списанијата и на разгледниците. Сепак, ако погледнеме од друг агол, можеме да видиме дека тие изгледаат сосема поинаку. Некогаш дури е тешко да се препознае местото.

Ова се неколку познати туристички атракции фотографирани од друг агол.

Нијагарските ВодопадиСтатуата „Малата сирена“ во ДанскаТаџ МахалЕгипетските пирамидиСанториниСтоунхенџБранденбуршката порта во БерлинАкрополот во АтинаМаунт Рашмор
Забранетиот град во ПекингКатедралата Саграда фамилија во БарселонаХоливудЦентрал парк во ЊујоркТриумфалната порта во Париз„Мона Лиза“

Фото: Bright Side
Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава