X
 31.10.2015 Живот

Доколку сите деца го имаа детството што го заслужуваат

Уметникот Гундуз Агхајев е познат по неговите популарни серии на илустрации како „Holy Selfie“, „World leader“, „Global police“, а сега го открива и неговиот најнов проект наречен „Imagine“.

 

деца


Овој пат, илустрациите се за децата. Уметникот ги осудува оние кои сакаат да им го одземат детството на децата поради нивната валкана игра. Децата се невини и ние возрасните имаме должност да им ја обезбедиме иднината. Мора да се обидеме повеќе да не ги повторуваме нашите гревови од минатото. Тој ги повикува сите да го направат светот совршено место како децата и за децата. 

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот